Бизнес-портал Delo.UA накануне предстоящего Украинского форума интернет-деятелей iForum 2015 поинтересовался у экспертов отрасли, как информационные технологии могут помочь Украине выйти из кризиса.
- 16 квітня відкриється щорічний iForum. Рекорд відвідуваності цього року реальний?
- Ні. У 2013-му до нас прийшли 7000 осіб, а в 2014-му близько 5-ти. Це сподобалося більше. Зараз ми зосередилися на цільової аудиторії. Бажання побити рекорд немає - рекорд заради рекорду абсолютно не цікавий. Захід неприбутковий, так що від кількості людей мало що залежить. Нам важлива якість. До речі, компанії після форуму відписуються завжди - що вони думають про склад відвідувачів.
- Яка тематика є головною в 2015 році?
- На iForum немає головної тематики як такої. А ось відмінності від минулих років є. У 2015-му буде велика Hi-Tech зона з різними девайсами, приладами, 3-D принтерами і навіть безпілотниками. Зараз в Україні, по-моєму, тільки ледачий не збирає безпілотники для армії. Друга частина - це велика волонтерська секція. Доповіді людей, які застосовують сферу IT для допомоги українській армії. І третя частина - дуже багато доповідей, присвячених антикризовому управлінню, управлінню бюджетами, рекламою, компаніями в період, коли грошей гостро не вистачає, клієнтів не бракує. Що робити, як змінювати стратегію і так далі.
- І що ж робити в кризу?
- Ну, треба прийти і послухати. 20-30 доповідачів на цю тему. В першу чергу - це питання управління бюджетом та залучення клієнтів. Як за допомогою мережі дешево - це ключове слово - залучити клієнта. У рік коли кризи немає, вас цікавить кількість клієнтів, а не ціна, за якою ви їх залучаєте. А от коли криза, для вас дуже важливою стає ціна, за якою ви отримуєте клієнтуру. Ось про це теж буде йти мова.
- Представники IT - одні з найстабільніших на ринку праці, згідно з дослідженнями компетентних центрів. Чому?
- Причин дві: 1: ІТ завжди знаходилося в умовах глобальної конкуренції. Працівники цієї сфери постійно мали можливість віддаленої роботи на Захід. Коли галузь конкурує на світовому ринку, вона більш здорова. 2: Справою честі для кожної компанії стало продати що-небудь, кому-небудь за долари. Зараз (в умовах нового співвідношення курсів) таку мету ставлять перед собою всі виробники. Але айтішники в цьому найбільш розвинені.
- Чи впливає на стабільність той фактор, що сфера IT не вимагає глобальних ресурсних витрат?
- Я не думаю, що це важливий фактор. Важливіше, що ви граєте на світовому ринку - навіть якщо у вас компанія, яка обслуговує тільки український ринок, луна світової конкуренції до вас докочується.
- Чи є доповідачі з Росії? Як вони сприймаються публікою?
- Розпочнеться форум, тоді й дізнаємося. Торік нормально сприймалися. Доповідачі є, і я не бачу тут жодних проблем. Одна справа - це політика Кремля, інша - якщо мова йде про конкретну людину з його позицією та баченням ситуації.
- Які найбільші досягнення у форуму за роки, що він існує?
- Для нас - це хороші відгуки і вдячність слухачів, а також учасників. Оскільки захід суто на добровільних засадах. Щороку форум різний - такі ж і показники.
- Ви вже згадали, що буде секція, пов'язана з розробками військового характеру - якісь деталі розповісте?
- У нас табу на розкриття імен доповідачів або доповідей. На сайті є програма але я не можу виділити когось окремо, будучи серед організаторів. Можу лише сказати, що 1 квітня обіцяли невидимий танк (сміється), але самі розумієте - яка дата.
- Чи можливо зафільтрувати «погані» сайти?
- На форумі буде моя доповідь на цю тему. Я вважаю, що в ній є міфи, які варто розвінчати. У тому числі і міф про те, що можна взяти і зафільтрувати погані сайти.
- Тобто, якщо щось зафільтрувати / заблокувати в Інтернеті це не зробить ситуацію краще?
- Дивіться в чому тут справа: в телебаченні інша ситуація. ТБ - це одна технологія, коли вам хтось вибрав відеоряд, який ви дивитеся. В інтернеті працює інша - коли ви самі вибираєте, що читаєте. А робити треба наступне: розвивати свої Інфоресурс. Продукувати свій контент, дати людям джерела альтернативної і, що найголовніше, авторитетною і правдивої інформації. Стежити, щоб не скочуватися в пропаганду.
- І як у нас із цим справи?
- Посередньо. У нас немає чіткого інфопотоку, який відображає позицію держави Україна. Не відомств, не міністрів, а держави. Держава не повинна нав'язувати свою позицію іншим ЗМІ. Але зобов'язана мати власну точку зору.
- Коли робота у сфері безпеки стає ефективною?
- Коли працюють, бажано мізками. Треба працювати і вчитися, розум застосовувати. Ця сфера як ніяка інша вимагає довгих стратегій.
- Який ваш прогноз для сфери ІТ на найближчий час?
- Нічого поганого не буде. Ринок розвивається, незважаючи на кризу. Революції теж не трапиться. Але думаю, що криза буде поштовхом для багатьох і все навіть прискориться.
Ірина Полотай спеціально для «Фактів»
Источник: Факти.ICTV